Czy warto korzystać z usług doradcy kredytowego?

Opublikowano: 27-06-2020

Wróć do spisu artykułów


W dzisiejszych czasach budowa domu lub rozwijanie swojego interesu wiąże się z ogromnymi kosztami. Często, zwłaszcza na początku swojej kariery zawodowej, nie posiadamy wystarczającej ilości pieniędzy, aby realizować nasze cele. Jednym ze sposobów na zdobycie środków jest zaciągnięcie kredytu. Wiąże się to jednak z licznymi obawami i zobowiązaniem na długie lata. Aby nie wpaść w pułapkę niekorzystnej umowy z bankiem, warto skorzystać z usług doradcy kredytowego.

Doradca kredytowy zajmuje się udzielaniem informacji dotyczących kredytów i pożyczek. Zna się na zasadach udzielania kredytów, prawie bankowym oraz jest w stanie stwierdzić, czy jesteśmy wiarygodni dla banku i spełniamy wszystkie warunki, aby otrzymać pieniądze. Od 2017 roku doradcą finansowym może być tylko osoba, która uzyskała zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego, jest zarejestrowana w rejestrze doradców oraz opłaca składkę.

 

Kto i dlaczego powinien korzystać z usług doradcy?

Doradca kredytowy będzie dla nas bardzo dobrą opcją, jeśli w ogóle nie znamy się na produktach bankowych, nie wiemy, jakie są koszty i warunki udzielania kredytów ani czy zapisy w umowie będą dla nas korzystne. Na spotkanie z doradcą warto zabrać ze sobą deklarację PIT z poprzedniego roku lub, w przypadku umowy o pracę, dokument z informacjami o wysokości wynagrodzenia. Wysokość naszych zarobków oraz cel, na jaki chcemy kredyt zaciągnąć, są bowiem kluczowe przy szukaniu odpowiedniej oferty.

Doradca jest w stanie dopasować usługi różnych banków do naszych potrzeb i pomóc wybrać tę najlepszą. Jeśli chcemy zawrzeć najkorzystniejszą umowę, a nie mamy czasu lub ochoty zajmować się samodzielnie poszukiwaniem i długim analizowaniem ofert bankowych, warto oddać sprawy w jego ręce.

Wiele osób, szczególnie starszych, przerasta załatwianie wszelkich formalności kredytowych. Nie wiedzą, skąd mają uzyskać odpowiednie dokumenty, w jakim terminie ani do kogo je dostarczyć. Doradca kredytowy jest właśnie po to, aby przeprowadzić nas przez cały proces, od wyszukania oferty, przez wypełnianie i składanie dokumentów w banku, aż po otrzymanie przez nas pieniędzy. W przypadku wszelkich problemów jest w stanie negocjować w naszym imieniu z bankiem oraz zadbać o korzystniejsze warunki umowy.

 

Czy usługi doradcy finansowego są drogie?

W wielu przypadkach pierwsza wizyta u doradcy finansowego jest bezpłatna. Dopiero po omówieniu warunków ustalane są koszty, jakie poniesiemy, jeśli zdecydujemy się na usługę. Dochody doradcy kredytowego uzależnione są od umowy, jaką zawarł z bankiem, jeśli klient skorzysta z danego produktu finansowego. Wysokość prowizji, jaką otrzymuje doradca kredytowy, zaczyna się od 4 proc.

Warto pamiętać o tym, że im wyższy kredyt zaciągniemy lub im większa liczba dodatkowych opcji (takich jak np. ubezpieczenie kredytu), z których skorzystamy, tym więcej zarobi doradca. Należy korzystać z usług osoby zaufanej, która profesjonalnie wykonuje ten zawód i będzie przede wszystkim dbać o zadowolenie klienta. Jeśli zatem chcemy oszczędzić sobie stresu i szybko otrzymać pieniądze na korzystnych warunkach, warto zapłacić za poradę specjalisty od udzielania kredytów.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję