Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z mieszkania?

Opublikowano: 18-08-2020

Wróć do spisu artykułów


Lubimy otaczać się przyjemnymi zapachami. Pięknie pachnące perfumy to ważny element codziennego wizerunku współczesnego człowieka. Bardzo przyjemne są również zapachy kojarzące się z czystym i dobrze utrzymanym domem. Czasami rzeczywistość odbiega jednak od wymarzonego stanu. Śmieci zalegające zbyt długo w koszu zaczynają po prostu śmierdzieć. Zapachy wydobywające się z rur, na przykład po intensywnych deszczach, potrafią zatruć życie niejednemu mieszkańcowi bloku, który ma swoje lokum na którymś z wyższych pięter. Warto poznać kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na to, jak przywrócić przyjemny zapach w mieszkaniu.

 

Siła aromaterapii, czyli naturalne zapachy z olejków eterycznych

Ekologiczne sposoby walki z odorem oparte są na wykorzystaniu naturalnych olejków eterycznych i ich ogromnej siły w neutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów. Zioła i naturalne olejki eteryczne doskonale nadają się do odświeżania pomieszczeń i wprowadzania do nich przyjemnych aromatów. Dodatkowo wykazują one działanie aromaterapeutyczne, czyli pozytywnie wpływają na nasz nastrój i samopoczucie, na przykład zapach lawendy działa odprężająco, a olejek z drzewa herbacianego wspomaga oddychanie w przypadku kataru. W jaki sposób używać tych naturalnych środków? Można samodzielnie sporządzić spray do rozpylania w pomieszczeniach. Wystarczy zmieszać niewielką ilość (np. kilkanaście kropel) olejku z wodą, a roztwór umieścić w butelce ze spryskiwaczem. Inny świetny pomysł na użycie tych olejków to różnego rodzaju kominki i podgrzewacze. Kto raz spróbuje, jak przyjemnie działają takie środki we wnętrzu, z pewnością będzie sięgać po nie regularnie. Z takiego rozwiązania zadowoleni będą szczególnie miłośnicy ekologii i środków naturalnych.

 

Soda oczyszczona

Soda to jeden z tych produktów, który zawsze warto mieć w swoim domu, bo tak naprawdę przydaje się nie tylko w kuchni. To między innymi doskonały środek do odkażania i czyszczenia. Liczne zastosowania sody oczyszczonej warto znać i korzystać z tej wiedzy. Dzięki temu można na przykład przygotować samodzielnie środki do prania i czyszczenia. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również bardzo ważny gest w stronę rozwiązań ekologicznych. Soda doskonale sprawdza się w przypadku nieprzyjemnych zapachów związanych z występowaniem w mieszkaniu wilgoci, grzybów i pleśni.

 

Pochłaniacze i neutralizatory zapachów dostępne w sklepach

Stosowanie naturalnych olejków eterycznych jest bez wątpienia bardzo korzystne, ale na co dzień szybszym i prostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie pochłaniaczy i neutralizatorów zapachu ze sklepu. Doskonale sprawdzają się one w łazience. Radzą sobie nawet z intensywnymi zapachami z kanalizacji. Takie środki są niezbędne w każdym domu. Można stosować neutralizatory i pochłaniacze, tradycyjne odświeżacze w sprayu czy podłączane do gniazdka. Nowoczesne produkty tego rodzaju pachną intensywnie i długo, a ich aromaty są naturalne i bardzo przyjemne.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję