Na którym piętrze kupić mieszkanie?

Opublikowano: 17-05-2020

Wróć do spisu artykułów


Zakup mieszkania jest poważną inwestycją. Nie tylko z powodów finansowych, lecz również ze względu na wynikające stąd zmiany w życiu. W związku z tym każdy inwestor stara się mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Nawet takie detale jak piętro, na którym mieści się mieszkanie, ma ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo przyszłego właściciela.

 

Niższe piętra

Uważa się, że mieszkania zlokalizowane na niższych piętrach nie są zbyt bezpieczne ani wygodne w codziennej eksploatacji. Skąd taka opinia? Po pierwsze, uznaje się je za bardziej podatne na włamania, ponieważ ewentualni złodzieje mogą łatwo dostać się do mieszkania na przykład przez balkon. Po drugie, ze względu na niewielką odległość od ulicy, mają być bardziej narażone na hałas. Rzecz jasna, ma to wpływ na ceny mieszkań. Są one w związku z tym znacznie tańsze. Jeśli ponadto w danym budynku nie ma windy, mieszkanie na niższym piętrze będzie doskonałą propozycją dla osób starszych.

 

Wyższe piętra

Wiele osób twierdzi, że mieszkanie zlokalizowane na ostatniej lub jednej z ostatnich kondygnacji to spore kłopoty. Oznacza bowiem nie tylko niższe temperatury zimą i wyższe latem, lecz również ewentualne problemy z wilgocią. Z drugiej jednak strony mieszkania na wyższych piętrach zapewniają lepszy widok z okien, są znacznie bardziej odporne na włamania i dobiegający z ulicy hałas.

 

Wyższa czy niższa kondygnacja — co wybrać?

Lepiej w związku z tym wybrać mieszkanie na wyższym czy niższym piętrze? Które z tych rozwiązań będzie korzystniejsze? Nie da się niestety jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Inwestorzy mają różne oczekiwania wobec mieszkań i na tej podstawie dokonują wyboru. Z pewnością należy podjąć decyzję z pełną świadomością zalet i wad jednego i drugiego rozwiązania.



Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję